Potrebujete poradit? Zavolajte na +420 732 258 567, alebo napište na obchod@ecoprodukty.cz
E-shop pre zelenú domácnosť a zdravý udržateľný životný štýl
Už sa poznáme?
Už sa poznáme?
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
Košík je
prázdný :(
EndoTherm prísada zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500 mlEndoTherm prísada zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500 mlEndoTherm prísada zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500 mlEndoTherm prísada zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500 mlEndoTherm prísada zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500 ml
EndoTherm prísada zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500 ml
+5
+ DARČEK ZADARMO za 5,69 €
+ DARČEK ZADARMO za
Klubová zľava 10 %
Doporučujeme
Najpredávanejšie
Klubová cena
+ DARČEK ZADARMO za
úspora

EndoTherm prísada zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500 ml

VýrobcaEndoTherm

Balenie je určené na objem 100L vody vo vykurovacom systéme

 • znižuje Vaše účty za vykurovanie až o 15%
 • zvyšuje výhrevnosť radiátora
 • Miestnosti zostávajú teplé dlhšiu dobu
 • Návratnosť investície od 4 do 6 mesiacov
NA VYŽIADANIE
Benefity tohoto produktu
Kliknite na ikony a dozviete
se viacej o danom príznaku
ROZLOŽITEĽNÉ V PRÍRODE OPAKOVANÉ POUŽITIE ÚSPORNÝ PRODUKT VYROBENÉ ZO ŠETRNÝCH MATERIÁLOV JEDNODUCHÁ RECYKLÁCIA ZDRAVOTNE NEZÁVADNÝ NETESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH VHODNÉ PRE VEGANY FAIR TRADE PRODUKT VYROBENÉ V EURÓPSKEJ ÚNII
Úspora ročne:Úspora ročneaž 120 €.
Certifikáty:Energy Saving Trust
Viete koľko ušetríte?
Ako ušetriť za kúrenie?
VýrobcaEndoTherm
NavrhnutéVelká Británia Velká Británia
VyrobenéVelká Británia Velká Británia
KódET-EndoTherm500
Záruka24 měsíců
Popis produktu
O Značke

ČO JE EndoTherm ™?

EndoTherm ™ je patentovaná unikátna energeticky úsporná prísada do centrálneho vykurovacieho systému. Táto unikátna prísada dokáže preukázateľne ušetriť až 15% nákladov za vykurovanie.

AKO TO FUNGUJE?

V vykurovacích systémoch sa využíva k prenosu tepla iba čistá voda, pretože je ľahko dostupná a lacná. V skutočnosti ale voda nemá z dôvodu vysokého povrchového napätia najefektívnejší vlastnosti pre prenos tepla.

Voľným okom je materiál vnútorných stien vykurovacieho systému (radiátorov, rúrok a expanzných nádob) hladký. Avšak pri pohľade pod mikroskopom tieto vnútorné steny vykurovacieho systému hladké nie sú.
Nájdeme tu mnoho nedokonalostí (napr. mikrotrhliny a mikropraskliny), ktoré zhoršujú optimálny tepelný kontakt a prenos tepla medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému. Je to spôsobené tým, že voda má vysoké povrchové napätie a nie je schopná preniknúť to týchto mikrotrhlín a mikroprasklín.

Pridaním unikátny prísady EndoTherm ™ do vody dokážeme vlastnosti vody zmeniť a zároveň eliminovať nedokonalosti vnútorných stien vykurovacieho systému (radiátorov, rúrok a expanzných nádob). Voda potom dokáže preniknúť aj do mikrotrhlín a mikroprasklín. Docielime tak zvýšeného tepelného kontaktu a prenosu tepla, medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému. Všetko je zobrazené na nasledujúcom obrázku.

EndoTherm princíp


Prísada EndoTherm ™ dokáže zmeniť nasledovné vlastnosti:
 • znížiť povrchové napätie vody o viac ako 60% a tým zvýšiť tepelný kontakt, ktorý zvyšuje tepelný výkon a účinnosť vykurovacieho systému
 • znížiť mernú tepelnú kapacitu vody o 9,8% - tzn. že na dosiahnutie rovnakej teploty je potreba o 9,8% menej energie

Prísada EndoTherm ™ funguje podobne ako chemické čistenie radiátorov, s tým rozdielom, že princíp prísady EndoTherm ™ nie je založený na chemickom princípe, ale na fyzikálnom princípe.

Moderné vykurovacie kotly vo svojich špecifikáciách udávajú svoju účinnosť, ale neudávajú, ako je táto účinnosť efektívny vzhľadom k veľkosti celého vykurovacieho systému v budove (tzn. Počet radiátorov, dĺžka prívodných trubiek, veľkosť expanznej nádoby atp.). Použitím prísady EndoTherm ™ preukázateľne zvýšime účinnosť celého systému v budove. zrýchlite a zlepšíme výhrevnosť celého systému.

VIDEO: Porovnanie rýchlosti vyhriatie radiátora BEZ a S prísadou EndoTherm™Nezávislé testy preukázali, že vykurovací systém s prísadou EndoTherm ™ spotrebuje na udržanie požadovanej teploty až o 15% menej energie, ako systém bez prísady EndoTherm ™ (systém iba s vodou).

Na nasledujúcom obrázku sú zobrazené výsledky z testovania funkčnosti nezávislou organizáciou Enertek International.

EndoTherm potvrzeni funkcnosti

Z výsledku je zrejmé, že radiátory sa vyhrejú rýchlejšie a miestnosti sú vytopeny rýchlejšie na požadovanú teplotu nastavenú na termostate.

Radiátor odovzdá viac tepla do miestnosti, miestnosti tak zostanú teplé dlhšiu dobu a vďaka tomu dochádza ku zníženie počtu spínacích cyklov kotla potrebných na udržiavanie nastavenej teploty v miestnosti. Výsledkom je, že je spotrebovaný menej energie a dochádza k úspore tepla.

EndoTherm vyhody

ŽIVOTNOSŤ:

Podľa testov zostane prísada EndoTherm ™ v centrálnom uzavretom systéme po dobu 3 až 4 rokov bez zníženia účinnosť úspory energie.

V prípade, že je z vykurovacieho systému vypustená voda z dôvodu výmeny radiátora alebo kotla, je potrebné do novej vody opäť pridať prísadu EndoTherm ™. Prísada EndoTherm ™ je vyrobená z prírodných materiálov a možno ju spláchnuť do odpadového systému.

Je vyvinutý a vyrobený vo Veľkej Británii a je už nainštalovaný v tisícoch komerčných projektoch aj v domácnostiach.

EndoTherm vyrobený z prírodných látok

NÁVRATNOSŤ:

Návratnosť investície je veľmi rýchla od 4 do 6 mesiacov. Na nasledujúcom obrázku si môžete porovnať návratnosť prísady EndoTherm™ s rôznymi technológiami šetriacej energiu.

Návratnosť Investície EndoTherm

URČENIE A DÁVKOVANIE:

Prísada EndoTherm ™ je vhodná pre všetky veľkosti vykurovacieho systému a tepelné čerpadlá na báze vody. Nepoškodzuje kotol a jeho komponenty, pretože má antikorózne vlastnosti. Je možné ho použiť spoločne s ostatnými prísadami, ktoré už obsahujú inhibítory korózie.

Domáce malé vykurovacie systémy:

Jedno balenie prísady EndoTherm ™ (500 ml) je dostačujúca pre uzatvorené vykurovacie systémy s veľkosťou 100 litrov vody. Pokiaľ sa jedná otvorený vykurovací systém, potom dávku prísady EndoTherm ™ zvýšte o 10%. Tzn. 550 ml na 100L vody v systéme. Všeobecne jedno balenie stačí pre 10 až 12 radiátora o šírke 60cm. Viac informácií o dávkovaní je zobrazené na nasledujúcom obrázkov:

Dávkovanie

Komerčné, veľké vykurovacie systémy, systémy špecifikované s tepelným čerpadlom:

U veľkých, komerčných vykurovacích systémov a systémov s tepelným čerpadlom je potrebné použiť na 100 L vody 1L prísady EndoTherm ™.

OCENENIA A ATESTY:
 • 2015 víťaz súťaže H&V News Awards - najlepší domáci produkt v oblasti vykurovania a ventilácie
 • 2015 víťaz súťaže Ecobuild (in association with M&S) The Big Innovation Pitch - najlepšie inovačný produkt
 • 2016 víťaz súťaže CIBSE Building Performance Awards - najlepší úsporný produkt
 • 2018 regionálny víťaz súťaže Shell Springboard Award - najlepší nízkouhlíkový inovačný produkt

Viac informácií nájdete TU

Ocenenie
 • Certifikovaná pre zdravotnú nezávadnosť podľa štandardu EU
 • Akreditácia a certifikácia ISO 9001: 2008,12560
 • Nezávisle testované organizáciou Enertek International (potvrdenie o funkčnosti)
 • Testované univerzitou UCLAN (The University of Central Lancashire)
 • Testované výrobcom tepelných zariadení TAS (Tomorrows Air Solutions)
 • Testované spoločnosti Meadowhead Consultancy Ltd. na antikorózne vlastnosti
EndoTherm atesty

Patentovaná energetický úsporné prísada EndoTherm™ je ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust. Spoločnosť Energy Saving Trust potvrdzuje a poskytuje tak istotu zákazníkom, že pri použití prísady EndoTherm™ vo vykurovacom systéme naozaj ušetrí peniaze na účtoch za vykurovanie.

EndoTherm_energy_saving_trust

Viac informácií o preverenie spoločností Energy Saving Trust nájdete TU

INŠTALÁCIA:

Inštalácia je jednoduchá a rýchla inštalácia do 10 až 15 minút.

Systém s expanznou nádobou:

Ak máte systém s expanznou nádobou, tak stačí prísadu EndoTherm ™ pridať do expanznej nádoby. Tá sa bude pravdepodobne nachádzať v podkroví. Pred pridaním prísady EndoTherm ™ vypustite časť vody, ktorú nahradíte prísadou EndoTherm ™. Vodu vypustite pomocou vypúšťacieho ventilu. Pokiaľ nie je vypúšťací ventil k dispozícii, vypustite vodu priamo z radiátora, tým že odskrutkujete prívodnú rúrku. Pridajte prísadu EndoTherm ™ do expanznej nádoby a doplňte vodu. Nakoniec odvzdušnite radiátory.

Uzavretý obehový systém s čerpadlom:

V prípade uzavretého obehového systém systému je potrebné zo systému odstrániť dostatočné množstvo vody. Systém je pod tlakom preto je potrebné kotol vypnúť. Vodu vypustite pomocou vypúšťacieho ventilu. Pokiaľ nie je vypúšťací ventil k dispozícii, vypustite vodu priamo z radiátora, tým že odskrutkujete prívodnú rúrku. Pre zmiernenie tlaku povoľte odvzdušňovací ventil. Vypustite dostatočné množstvo vody pre prísadu EndoTherm ™. Pridajte prísadu EndoTherm ™ a v prípade nutnosti ho doplňte vodou. V prípade, že systém nemá napúšťací ventil, odskrutkujte odvzdušňovací ventil a prísadu EndoTherm ™ nalejte cez neho pomocou inštalačnej plniace sady EndoTherm ™. Po naliatí opäť naskrutkujte odvzdušňovací ventil a uistite sa, že je všetko dobre dotiahnuté. Systém bude obsahovať vzduch, preto zapnite kotol a jemne odvzdušnite radiátory. V prípade, že kotol potrebuje byť natlakovaný, tak ho natlakujte podľa návodu. Väčšina kotlov vyžaduje tlak cca 1 Bar. Potom môžete kotol začať používať, ako ste zvyknutý.

Uteráková radiátory:

Inštalácia prebieha podľa návodu ako pre uzavretý obehový systém.

HLAVNÉ VÝHODY:
 • preukázateľná úspora až 15% energie
 • znižuje Vaše účty za vykurovanie až o 15%
 • vylepšuje vlastnosti prenosu tepla vodou
 • vylepšuje tepelný kontakt a prenos tepla medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému
 • radiátory sa vyhrejú rýchlejšie
 • miestnosti sú vytopeny rýchlejšie na požadovanú teplotu nastavenú na termostate
 • radiátory odovzdávajú viac tepla do miestnosti a miestnosti tak zostanú teplé dlhšiu dobu
 • kotol je v prevádzke kratšiu dobu
 • spotreba menej paliva pre ohrev
 • vyššiu účinnosť vykurovacej sústavy
 • stabilnejšie ohrievacie proces
 • rýchla návratnosť investície od 4 do 6 mesiacov
 • vhodný pre všetky vykurovacie systémy a tepelné čerpadlá na báze vody
 • nepoškodzuje kotol a jeho komponenty, pretože má antikorózne vlastnosti
 • vyrobená z prírodných látok a možno ju spláchnuť do odpadového systému
 • jednoduchá a rýchla inštalácia do 10 až 15 minút
 • 500 ml na 100L vody v obehovom systéme (cca až 12 radiátorov 60 cm)
 • životnosť 3 až 4 roky bez zníženia účinnosť úspory
 • bezúdržbové - po inštalácii už nepotrebuje žiadnu údržbu
 • vhodné pre: domácnosti, kancelárie, školy, hotely, nemocnice, opatrovateľské domy, posilňovne, historické budovy, teplárne na báze vody
 • akreditácie a certifikácie ISO 9001: 2008,12560
 • nezávisle testované organizáciám Enertek International (výsledok testu , potvrdenie o funkčnosti)
 • nezávisle testované univerzitou UCLAN (The University of Central Lancashire)
 • nezávisle testované výrobcom tepelných zariadení TAS (Tomorrows Air Solutions)
 • nezávisle testované spoločnosti Meadowhead Consultancy Ltd. na antikorózne vlastnosti
 • ocenenie v oblasti najlepšie domáce / úsporný / inovatívny produkt
 • ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust
 • vyvinutý a vyrobený vo Veľkej Británii
 • inštalačný návod je súčasťou balenia
 • Bezpečnostní list (CZ) ZDE
 • Karta bezpečnostných údajov (SK) ZDE

PRÍPADOVÉ ŠTÚDIE:

Na nasledujúcich odkazoch nájdete prípadové štúdie a dosiahnuté úspory u jednotlivých zákazníkov. V niektorých prípadoch je úspora aj viac ako 15%.

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - HEATHROW

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - NIACE

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Rockcliffe Hall Hotel

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Rock Grounds Rhondda Cynon Taf Country Borough Council

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Skipton High School, Skipton North Yorkshire

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Bagatelle

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Erewash Museum

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Heanor Health Centre, Derbyshire Community Health Services

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Charnos Hall Derbyshire Community Health Services

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Oakwood (Rotherham General Hospital)

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Teviotdale Leisure Centre

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Tomorrow Air Solutions

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Ty Catrin Pastoral Healthcare

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - UCLAN - Burnley Campus

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - West Craven Sports Centre (Pendle Leisure Trust)

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Beech Court (Chesterfield NHS) Regression

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Nelson Manor Care Home

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Platform Gallery (Ribble Valley Council)

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - The Park Rehabilitation Centre (Rotherham NHS Trust)

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - The Poplars Community Centre Ashfield District Councilv2

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Wentbridge House Hotel (OffGrid)

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Whitby Harbour Offices Scarborough Council

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Willow Court (Chesterfield NHS) Regression

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Castle Howard GSHP

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Civic Centre Middlesbrough Council

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Dale House Cushman and Wakefield

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Harris Museum Preston Council

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Mountjoy Centre Durham University

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - NATS Prestwick Centre

Prípadová štúdia: EndoTherm Case Study - Preston Town Hall Preston Council


VIDEO: ČO JE EndoTherm™?VIDEO: EndoTherm™ INŠTALÁCIA

Odber novinek
Prihlásiť sa k odberu noviniek
Novinky rozosielame max. 2x mesačne a nájdete v nich veľa zaujímavostí, noviniek a akcií ze sveta ECOproduktov.

Certifikáty našich produktov

CPKBDIHEcocertCHARTE COSMEBIO BIONaTrueNSFUSDA ORGANICFSCHCSRPSOECO CONTROLBIOVeganCHARTE COSMEBIO ECOAllergy UKCruelty freeGOTSB CorporationIFRAICEASoil AssociationÖko-Tex Standard 100ECO GARANTIECruelty free and VeganEcolabelCSEClimate NeutralNCSNCPStop Climate ChangeFair for lifeFAIRSTABSI KitemarkV-LabelceOK BiobasedCPK BioWRAS ApprovalEnergy Saving TrustCZ hygienický ATEST podľa vyhlášky č. 409/2005 Sb.SK hygienický ATEST podľa vyhlášky č. 355/2007 Z.z.