Potrebujete poradit? Zavolajte na +420 732 258 567, alebo napište na obchod@ecoprodukty.cz
E-shop pre zelenú domácnosť a zdravý udržateľný životný štýl
Už sa poznáme?
Už sa poznáme?
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
Košík je
prázdný :(
rCUP Pohárik na kávu Cream and Green 340mlrCUP Pohárik na kávu Cream and Green 340mlrCUP Pohárik na kávu Cream and Green 340mlrCUP Pohárik na kávu Cream and Green 340mlrCUP Pohárik na kávu Cream and Green 340ml
Doporučujeme

rCUP Pohárik na kávu Cream and Green 340ml

VýrobcarCUP

Opakovane použiteľný pohárik na kávu vyrobený z recyklovaných jednorazových papierových pohárikov

 • netečie, nepáli v ruke a udržiava nápoje dlhšie teplé alebo studené
 • ľahko sa otvára a zatvára jednou rukou
 • pri pití z neho nemusíte srkať kávu malú dierkou
Varianta:
NA VYŽIADANIE
14,72 €
Benefity tohoto produktu
Kliknite na ikony a dozviete
se viacej o danom príznaku
ROZLOŽITEĽNÉ V PRÍRODE OPAKOVANÉ POUŽITIE ÚSPORNÝ PRODUKT VYROBENÉ ZO ŠETRNÝCH MATERIÁLOV JEDNODUCHÁ RECYKLÁCIA ZDRAVOTNE NEZÁVADNÝ NETESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH VHODNÉ PRE VEGANY FAIR TRADE PRODUKT VYROBENÉ V EURÓPSKEJ ÚNII
VýrobcarCUP
NavrhnutéVelká Británia Velká Británia
VyrobenéČína Čína
Kódrcupcg
Záruka24 měsíců
Popis produktu
O Značke

 • 100% tesnenie
 • Odolný a s dlhou životnosťou
 • Uzatvárateľný jednou rukou
 • Udržuje nápoj teplý alebo studený
 • Pohodlne sa drží, aj keď je nápoj veľmi horúci
 • Umožňuje skutočné vychutnanie si nápoje ako z obľúbeného hrnčeka

rCUP je prvá opakovane použiteľný pohárik na kávu vyrobený z recyklovaných jednorazových papierových pohárikov. Bol vyvinutý vo Veľkej Británii tímom expertov, ktorých krédom je, že nič nie je správne recyklovalo, kým sa to znova neuplatňuje. Hlavným cieľom je využitie mnohých ton jednorazových pohárikov, ktoré sú každý deň vyhadzované po pár minútach použití. Ďalším krokom potom vylepšiť funkčnosť existujúcich opakovane použiteľných pohárikov na kávu.

PREČO POUŽÍVAŤ OPÄTOVNE POUŽITEĽNÝ POHÁRIK?

1. Lepšie pre svet - je vyrobený z použitých jednorazových papierových pohárikov na kávu. Výskumy ukazujú, že každý človek priemerne použije 350 papierových pohárikov. rCUP navyše vydrží najmenej 10 rokov a potom možno opäť recyklovať.

2. Pohárik, ktorý je recyklovaný aj recyklovateľný - Iné opakovane použiteľné poháriky sú zvyčajne len recyklovateľné. K výrobe poháriku rCUP boli použité už použité jednorazové poháriky a napriek tomu je aj naďalej plne recyklovateľný.

3. Otváranie jednou rukou - má jednoduché a praktické otváranie i zatváranie, ku ktorému stačí len jedna ruka. Stačí len jedno stlačenie viečka. Perfektné na cesty!

4. 100% tesnenie - Funkčnosť predovšetkým - Vďaka 100% tesnenie je koniec politým tričkám a nohaviciam pri dobiehanie autobusu alebo mokrým batohom a taškám na cestách.

5. Kávu si pri srkanie dierkou nevychutnáte - unikátne riešenie pitie nápoja po celom obvode viečka, ktoré verne simuluje pitie z klasického hrnčeka.

6. To najlepšie pre milovníkov kávy - Cítiť arómu kávy je vraj 90% percent pôžitku z kvalitnej čerstvo namletej kávy. Dômyselný dizajn vám totiž umožní otvoriť šálku a piť, ako by ste pili zo svojho obľúbeného hrnčeka.

Špecifikácia:
 • Obsah: 340 ml
 • Výška: 168 mm s viečkom, 144 mm bez viečka
 • Priemer dna: 64 mm
 • Priemer viečka: 84 mm

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY A ODPOVEDE:

Aká je veľkosť pohárika rCUP?

Obsah 340 ml. Výška 168 mm s viečkom a 144 mm bez viečka. Priemer dna je 64 mm a priemer viečka je 84 mm, takže skvele padne do držiaka autá a pasuje aj do väčšiny prístrojov na kávu v kaviarňach.

Ako veľká časť rCUPu je vyrobená z použitých pohárikov?

V súčasnosti je komerčne nemožné vyrobiť recyklovaný polymér, ktorý je vhodný pre styk s potravinami, preto je z použitých pohárikov vyrobená iba vonkajšia vrstva rCUPu, čo predstavuje cca 40% podiel. V spolupráci s partnermi sa tento podiel snažíme navýšiť. S rCUP kelímkom sme v prvej fáze, teda na štarte!

rCUP je stále prevažne plastový a plast je predsa pre životné prostredie zlý, nie?

Našťastie si všetci veľmi dobre uvedomujeme vplyv, ktorý môže mať plast na životné prostredie, keď je používaný nezodpovedne. Inak je ale plast skvelý materiál, ktorý má v dnešnej spoločnosti kľúčovú úlohu. Môže byť mnohokrát recyklovať a znovu a znovu používaný, teoreticky rovnako ako sklo. Problém nastáva, keď plast skončí na skládke alebo v prírode. Jednorazové použitie plastov je zbytočné a plast často končia ako nevyužitý odpad. Musíme teda prejsť na odolné, dlhodobo použiteľné plastové výrobky, ktoré možno znovu a znovu recyklovať.

Ako môžem recyklovať môj rCUP po skončení jeho životnosti?

Snažíme sa o maximálne predĺženie životnosti vášho rCUPu. Pokiaľ po rokoch tesnenie degraduje, vymeníme vám tesnenia za nové. Ak zlyhá mechanizmus viečka, aj to je ľahko riešiteľné len výmenou viečka. Ak však váš kelímok naozaj doslúži, môžete ich ľahko vyhodiť do žltého plastového kontajnera. Všetky recyklačné zariadenie akceptujú a spracovávajú polypropylén, čo je tiež dôvod, prečo sme ho použili aj v kelímku rCUP. Malá pružina z nerezovej ocele v mechanizme pohárika sa zachytáva v procese triedenia a recykluje sa oddelene.

Ako sa najlepšie starať o môj rCUP, aby čo najdlhšie vydržal?

Snažte sa umyť váš rCUP po každom použití. To je všetko, čo musíte urobiť. Ak pohárik potrebujete poriadne vymyť, môžete ho umiestniť do horného poschodia umývačky riadu.

Je pohárik náchylný na škvrny?

Na povrchu väčšiny plastov sa môžu vytvoriť škvrny, najmä ak je v umývačke umiestnite vedľa mastného riadu, alebo ak vnútri pohárika necháte zvyšky čaju po dlhšiu dobu. Pokiaľ k tomuto dôjde, zmiešajte lyžičku sódy a vodu a nechajte v poháriku 20 minút pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite.

NÁVOD A STAROSTLIVOSŤ:

Stlačením otvoríte, stlačením zatvorte. Keď viečko stlačíte do dolnej pozície, je pohárik otvorený. Pokiaľ je viečko hore, je pohárik naopak uzavretý. Ako pomôcku môžete použiť to, že keď uvidíte tenkú risku na vnútornej strane viečka, je pohárik otvorený.

Neplňte pohárik nad rysku. Ak chcete zabrániť pretečeniu nápoja po uzatvorení viečka, neplňte pohárik nad vyznačenú rysku na vnútornej strane pohárika.

Horúci nápoj nad 65 °C môže vďaka pare spôsobiť podtlak vnútri pohárika. Ak vám viečko pri otváraní nejde ľahko stlačiť, povoľte viečko miernym otočením, aby sa znížil tlak vo vnútri pohárika. Nesnažte sa viečko stláčať silou, mohlo by dôjsť k vystreknutiu nápoja alebo páry!

Ľahko umývateľný. Možno umývať v hornom poschodí umývačky. rCUP je vodotesný, len ak je tesnenie a zatvárací mechanizmus udržiavaný v čistote. Odporúčame preto kelímok po každom použití dôkladne vypláchnuť a vymyť. Nenesieme zodpovednosť za zlé tesnenie pohárika spôsobenú cudzími predmetmi alebo kúsky zaschnutých nečistôt v tesnenia alebo zatváracím mechanizmu. NIKDY nepoužívajte v mikrovlnke!

Je to len začiatok:

Stále nie sme s pohárikom rCUP 100% spokojní. Pretože vonkajšia časť pohárika musí byť bezpečná pre styk s potravinami, 60% rCUP je stále vyrobené z nového plastu. Je tak o 40% lepší, než ostatní opakovane použiteľné poháriky na trhu, ale stále to nie je dosť! Snažíme sa v spolupráci s partnermi na recykláciu tento podiel v nasledujúcich mesiacoch navýšiť. Dúfame, že v horizonte 12-14 mesiacov bude rCUP prvým kelímkom vyrobený zo 100% recyklovaných použitých kávových pohárikov!
Odber novinek
Prihlásiť sa k odberu noviniek
Novinky rozosielame max. 2x mesačne a nájdete v nich veľa zaujímavostí, noviniek a akcií ze sveta ECOproduktov.

Certifikáty našich produktov

CPKBDIHEcocertCHARTE COSMEBIO BIONaTrueNSFUSDA ORGANICFSCHCSRPSOECO CONTROLBIOVeganCHARTE COSMEBIO ECOAllergy UKCruelty freeGOTSB CorporationIFRAICEASoil AssociationÖko-Tex Standard 100ECO GARANTIECruelty free and VeganEcolabelCSEClimate NeutralNCSNCPStop Climate ChangeFair for lifeFAIRSTABSI KitemarkV-LabelceOK BiobasedCPK BioWRAS ApprovalEnergy Saving TrustCZ hygienický ATEST podľa vyhlášky č. 409/2005 Sb.SK hygienický ATEST podľa vyhlášky č. 355/2007 Z.z.