Potrebujete poradit? Zavolajte na +420 732 258 567, alebo napište na obchod@ecoprodukty.cz
E-shop pre zelenú domácnosť a zdravý udržateľný životný štýl
Už sa poznáme?
Už sa poznáme?
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
Košík je
prázdný :(
VILLA NOVA voskový balzam na drevo pasta 450g

VILLA NOVA voskový balzam na drevo pasta 450g

VýrobcaAtiss

Pasta na drevo

  • renovácie a chráni drevo
  • chráni povrch dreva voči oteru, mechanickému opotrebovaniu a vlhkosti
NA VYŽIADANIE
16,76 €
Benefity tohoto produktu
Kliknite na ikony a dozviete
se viacej o danom príznaku
ROZLOŽITEĽNÉ V PRÍRODE OPAKOVANÉ POUŽITIE ÚSPORNÝ PRODUKT VYROBENÉ ZO ŠETRNÝCH MATERIÁLOV JEDNODUCHÁ RECYKLÁCIA ZDRAVOTNE NEZÁVADNÝ NETESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH VHODNÉ PRE VEGANY FAIR TRADE PRODUKT VYROBENÉ V EURÓPSKEJ ÚNII
VýrobcaAtiss
NavrhnutéPoľsko Poľsko
VyrobenéPoľsko Poľsko
KódZA-VNVBNDP
Záruka24 měsíců
BEZ palmového olejaBEZ palmového oleja
Popis produktu
O Značke

Určená pre povrchovú úpravu výrobkov z dreva, ako surových tak aj lakovaných.

Pasta je úplne prírodná náterovú látkou určenou pre ochranu všetkých výrobkov z dreva v interiéri. Je vyrábaná podľa unikátnych (a stáročiami preverených) receptúr starých majstrov.

Výborne renovuje a chráni drevené podlahy, obklady, nábytok a tiež umelecké predmety z dreva. Vytvára pololesklý voskový film, ktorý chráni povrch dreva voči oteru, mechanickému opotrebovaniu a vlhkosti. Vrstva vosku je parou-priepustná, umožňuje drevu dýchať, neuzatvára drevo v nepriedušné "chemickej škrupine".

Spôsob použitia u surového dreva: Rovnomerne naneste vrstvu vosku štetcom alebo mäkkou handričkou po predchádzajúcom zahriatí obsahu plechovky vo vodnom kúpeli. Prebytok vosku, ktorý nevsiakne, zotrite bavlnenou handričkou.

Spôsob použitia u lakovaného dreva: Rovnomerne naneste vrstvu vosku mäkkou handričkou. Po 15 minútach vyleštite. Možno opakovať. Jedna plechovka vystačí priemerne na 14 m2.

Výťah z technickej listu výrobku:

Popis: Pasta zo včelieho vosku je bezfarebným náter na interiérové ​​drevo, ktorý v jednom výrobku jedinečným spôsobom spája výhody prírodného oleja a včelieho vosku. Jednoduchým postupom možno dosiahnuť profesionálne, hodvábne lesklý povrch dreva. Náter zvýrazňuje štruktúru dreva, má dobrú odolnosť voči vode. Natretý povrch dreva je nenáchylný k zašpineniu, odpudzuje vodu, je odolný proti oderu a príjemný na dotyk. Nevykonáva sa základný náter ani medzibrúsenie, náter neodprýskává, nepraská a neodlupuje sa. Jednoduchým pretrením sa môže znovu renovovať.

Je odolný voči vode, vínu, pivu, kole, káve, čaji, ovocnej šťave a mlieku podľa DIN 68861-1A - žiadne škvrny od vody. Zaschnutý náter je nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči slinám a potu podľa DIN 53160, vhodný pre detské hračky podľa EN 71.3).

Oblasti použitia: Ideálne pre náter všetkých drevených výrobkov v interéri z mäkkého i tvrdého dreva .. Veľmi vhodný pre nátery nábytku, dverí, schodísk, podláh a ostatných drevených konštrukcií a umeleckých predmetov zo dřeva.Vhodný pre povrchovú úpravu hračiek, detského nábytku.

Vrstva vosku je paropriepustná, umožňuje drevu dýchať a prepúšťať vodnú paru.

Výdatnosť: 450g cca 10-14 m2 (ohobľované a brúsené drevo)

Príprava povrchu: Povrch dreva musí byť suchý a čistý a nesmie byť vystavaný mrazu. Vlhkosť dreva max 15%. Drevo sa postupne brúsi zrnitosti 150 - 180.

Nanášanie: Rovnomerne naneste tenkú vrstvu vosku štetcom alebo mäkkou bavlnenou handričkou. Odporúčame predchádzajúce zahriatie obsahu plechovky vo vodnom kúpeli na 40 ° C. Nadbytok vosku zotrite. Po zaschnutí (cca 15-30 min podľa vzdušnej vlhkosti) vyleštite jemnou kefou, leštiacim handrou alebo leštiacim strojom, aby vznikla plocha so zamatovým leskom a príjemným omakom. Stačí iba 1 náter.

Doba schnutia: 4 - 12 hod. pri normálnej teplote 20 ° C a 50% relatívnej vlhkosti.

Údržba náteru: Na umývanie zašpinených miest používajte mydlový roztok. Prípadný silne zašpinené miesta môžete prebrúsiť jemným brúsnym papierom a opätovne natrieť pastou zo včelieho vosku. Kraje přebroušeného miesta rozleštíme handričkou tak, že nebude vidieť rozdiel medzi povrchom opravené plochy a pôvodným náterom.

Upozornenie / rady: Včelí vosk jemne zosvetľuje prírodný farebný odtieň dreva. Z časom natretá plocha dreva patinuje do krásneho medovo zlatého odtieňa. Pri drevených podláh použite ako prvé penetračný náter lak s včelím voskom Apilak, a ako druhú vrsti použite pastu Villa Nova. Pre rozleštenie možno použiť zvyšky starých kobercov s krátkym vlasom

Zloženie: včelí vosk, CARNAUBSKÝ vosk, balzamicko terpentín

Balenie: 450g
Odber novinek
Prihlásiť sa k odberu noviniek
Novinky rozosielame max. 2x mesačne a nájdete v nich veľa zaujímavostí, noviniek a akcií ze sveta ECOproduktov.

Certifikáty našich produktov

CPKBDIHEcocertCHARTE COSMEBIO BIONaTrueNSFUSDA ORGANICFSCHCSRPSOECO CONTROLBIOVeganCHARTE COSMEBIO ECOAllergy UKCruelty freeGOTSB CorporationIFRAICEA Eco Bio CosmeticsSoil AssociationÖko-Tex Standard 100ECO GARANTIEPeta Cruelty free and VeganEcolabelCSEClimate NeutralNCSNCPStop Climate ChangeFair for lifeFAIRSTABSI KitemarkV-LabelceOK BiobasedCPK BioICEA Eco DetergentsAIABTest na NIKL KOBALT CHROMBetter Cotton InitiativeWRAS ApprovalEnergy Saving TrustCZ hygienický ATEST podľa vyhlášky č. 409/2005 Sb.SK hygienický ATEST podľa vyhlášky č. 355/2007 Z.z.