Zľava:
0,00 €
Celková cena:
0,00 €
Do dopravy ZADARMO ostáva: 55,00 €
Tajemství složení kosmetiky
Nádoby a obaly na potraviny
Eko DROGÉRIA a upratovanie
Eko fľaše a termosky
Konope a zdravá výživa
KOZMETIKA a osobná hygiena
Pre mamičky, deti a bábätká
Príroda a záhrada
Riad a stolovanie
SOLÁRNA ENERGIA
Úprava vzduchu
ÚSPORA VODY
ÚSPORA ELEKTRINY
ÚSPORA TEPLA
Textil a móda
VÝPREDAJ
Podla výrobca

Prihláste sa k odberu noviniek a zľavových akcií

The Beeswax Wrap Opakovane použiteľný obal s včelím voskom Stredný set Bee Hive 3 ks
top
akcieDOPRAVA ZADARMO
The Beeswax Wrap Opakovane použiteľný obal s včelím voskom Stredný set Bee Hive 3 ksThe Beeswax Wrap Opakovane použiteľný obal s včelím voskom Stredný set Bee Hive 3 ksThe Beeswax Wrap Opakovane použiteľný obal s včelím voskom Stredný set Bee Hive 3 ks

The Beeswax Wrap Opakovane použiteľný obal s včelím voskom Stredný set Bee Hive 3 ks

Zero Waste alternatíva za jednorazové plastové vrecká, obaly, potravinovej fólie a alobaly

potraviny zostanú čerstvé dlhšiu dobu
opakovane použiteľné, prirodzene lepivé
vyrobené len z prírodných surovín
biologicky rozložiteľné

Zľava:2,30 €

Bežná cena:22,99 €

Celková cena:20,69 €

Dostupnosť:SKLADOM

KÚPIŤ

Výrobca:The Beeswax Wrap Veľká Británia

Záruka:datum spotřeby

Kód:BW-Medium-BeeHive

Z šetrných materiálovRozložiteľné v prírodeJednoduchá recykláciaOpakované použitieZdravotne nezávadnýVyrobené v Európskej úniiZXXX_Neobsahuje palmový olej
Popis produktu

100% prírodné a opakovane použiteľné obaly s včelím voskom značky The Beeswax Wrap uchovávajú potraviny dlhšie čerstvé. Ich používaním tak znížime množstvo jednorazových plastových vrecúšok, obalov, potravinových fólií a alobalu v domácnosti.


AKO FUNGUJÚ?

Obaly značky The Beeswax Wrap:
 • uchovávajú potraviny dlhšie čerstvé a použitý včelí vosk umožňuje potravinám dýchať
 • sú ľahko použiteľné ako obal na všetky možné tvary potravín, na všetky druhy pečiva, na desiatu a sendviče alebo pre zakrytie misiek, dóz, tanierov a plechov
 • výrobcom sú zámerne vyrábané vo väčších vhodne zvolených a praxou preverených veľkostiach ako konkurenčné obaly
 • majú takmer neobmedzené využitie podľa veľkosti obalu: na odkrojený časti zeleniny alebo ovocia, balenie syra, pečiva, sendviče, byliniek, vareného mäsa, salámov atp.
 • flexibilné a dobre priľnavé. Ak je potreba je natvarovat (napríklad pre prikrytie misky, dózy, taniere alebo plechu), použite teplo vašich rúk, zahrejte ich a vytvarujte
 • možné ich použiť na uchovávanie a skladovanie potravín pri izbovej teplote, v chladničke aj v mrazničke
 • sú zabalené v obale z 100% recyklovaného papiera
 • nepoužívajte na ananás, surové mäso, rybu a teplé potraviny

Chleba v obaloch vydrží o 3 až 4 dni dlhšie chrumkavý a mäkký ako skladovaný v plastu či papiera. Syry tak rýchlo neokorají a bylinky vydrží v chladničke čerstvé najmenej 5 dní.
Z ČOHO A AKO SÚ OBALY VYROBENÉ?

Obaly značky The Beeswax Wrap sú ručne vyrobené z bio bavlny s certifikáciou GOTS as použitím ekologických farieb, bio jojobového oleja, borovicové živice a nebieleného včelieho vosku pochádzajúceho len z udržateľného zdroje od včelárov, ktorí sú členmi britskej asociácie včelárov. Výrobca nepoužíva, sójový vosk, palmový olej a genetický modifikované organizmy.

Certifikácia GOTS zaisťuje, že pestovanie bio bavlny je sledované a kontrolované od semena až po finálne spracovanie látky vrátane šitia. Inšpektori dohliada tiež na sociálne podmienky robotníkov.

Obaly značky The Beeswax Wrap sú ručne vyrábané špeciálnym výrobným postupom tak, aby vosk vydržal na obale čo najdlhšie a nezačal sa po niekoľkých praniach rozpadať a látka potom štiepiť. Bavlna je najskôr odstrihnutá , potom celá ponorená na hodinu do voskovej zmesi, aby všetky vlákna tkaniny, úplne absorbovali voskovú zmes. Použitá borovicová živica vytvára prírodnú lepivosť obalu. Obal potom možno ľahko zavinúť, jednoducho z neho vytvoriť puzdro alebo krabičku na potraviny. Tento špeciálny výrobný postup zaisťuje dlhú životnosť obalov The Beeswax Wrap.

Väčšina konkurenčných obalov z včelieho vosku je vyrábaná metódou, kedy sa z veľkých navoskovaných plat strojovo strihajú menšie obaly, tie potom vykazujú výrazne menšiu odolnosť a životnosť vosku a látka sa začína skoro štiepiť.


AKO O NE STARAŤ A AKÚ MAJÚ OBALY ŽIVOTNOSŤ?

Namiesto jednorazových plastových vrecúšok, obalov, potravinových fólií a alobalu sú tieto obaly s včelím voskom opakovane použiteľné. Po použití ich stačí jednoducho umyť v studenej vode s trochou ekologického umývací prostriedku a nechať ich dobre vysušiť na vzduchu. Nepoužívajte v mikrovlnnej rúre, umývačke, práčke ani neumývajte v teplej vode. Držiac obal ďalej od vysokého tepla a otvoreného ohňa.
Po 2 až 3 mesiacoch používania môžu vznikať na obale záhyby, hlavne tam, kde je najviac skladaný a namáhaný. Odporúčame obalu obnoviť ich štruktúru a lepivosť podľa jedného z nasledujúcich dvoch návodov:

1. Elektrická rúra: Jednoducho obal položte na papier na pečenie na plech a vložte do rozohriatej rúry na 60°C na 3 minúty. Potom obal vytiahnite a 30 sekúnd s ním pohybujte v priestore, aby vosk zaschnul. Nevykonávajte v plynovej a mikrovlnnej rúre.2. Žehlička: Pripravte si 2 ks papiera na pečenie o 5 cm väčšího ako obal. Na žehliacu dosku umiestnite utorku a na ňu položte papier na pečenie. Na papier na pečenie položte obal a ďalším papierom na pečenie ho prikryte. Zapnite žehličku (funkcia pary vypnutá) na najvyššiu teplotu a obal cez papier na pečenie jemne prežehlite. Žehlite tak dlho, kým sa vosk nerozpustí rovnomerne. Odstráňte vrchný list papiera na pečenie. Opatrne odstráňte obal, zdvihnite ho za rohy a 30 sekúnd s ním pohybujte v priestore, aby vosk zaschnul.Pri správnej starostlivosti vydrží funkčnosť obalu minimálne 1 rok. Po roku používanie, alebo ak ste omylom umyli obal v teplej či horúcej vode, možno za pomocou špeciálnej obnovovacie kocky s včelím voskom obnoviť jeho funkčnosť o ďalší 1 rok. Obnovovaciu kocku s včelím voskom je možné na obnovu funkčnosti obalu používať opakovane každý rok.Akonáhle vám obal doslúži, potom ho môžete vyklopiť na kompost, pretože je biologicky rozložiteľný. Možno ho tiež použiť ako podpaľovač.


PREČO SÚ OBALY The Beeswax Wrap TAK SKVELÉ?
 • opakovane použiteľné minimálne rok
 • možno ich opakovane obnovovať s použitím obnovovacie kocky s včelím voskom
 • potraviny v nich zabalené zostanú čerstvé dlhšiu dobu
 • prirodzene lepivé vďaka obsahu borovicové živice
 • biologicky rozložiteľné - po doslúžení ich môžete vyklopiť na kompost
 • ručně vyrobené len z prírodných surovín, neobsahujú žiadne plasty, palmový olej, sójový vosk a geneticky modifikované organizmy


Špecifikácia:
 • 3 ks obalů, rozmery: 1x veľký 40 x 40 cm, 1x stredný 30 x 30 cm a 1x malý 20 x 20 cm
 • Materiál: bio bavlna s certifikáciou GOTS, včelí vosk, borovicová živica, bio jojobový olej
 • Obal: vyrobený z 100% recyklovaného papiera
 • Krajina pôvodu: Veľká Británia

Upozornenie:
 • NEPOUŽÍVAJTE na ananás, surové mäso, rybu a teplé potraviny
 • NEPOUŽÍVAJTE v mikrovlnnej rúre, umývačke, práčke ani neumývajte v teplej vode
 • UDRŽUJTE obal ďalej od vysokého tepla a otvoreného ohňa


VIDEA: Príklady použitia obalov:O VÝROBCI:

Carly & Fran sú zakladateľky britskej značky The Beeswax Wrap so sídlom v Bristole. Začiatkom roka 2017 sa snažili nájsť alternatívu za plastové vrecká, obaly, alobaly a jednorazové potravinovej fólie. Nemohli nájsť nič také, čo by zabalené potraviny udržalo dlho čerstvé. Carly si spomenula na opakovane použiteľné obaly z včelieho vosku, ktoré poznala, keď žila v Austrálii. Po niekoľkých pokusoch sa im podarilo vyrobiť skvelé opakovane použiteľné obaly pre uchovanie potravín. Nielen že sú obaly flexibilné a dobre priľnavé, ale prekvapila je hlavne ich skvelá funkčnosť. Chleba v nich totiž vydržia o 3-4 dni dlhšie chrumkavý a mäkký ako v plastu či papiera. Syry tak rýchlo neokorají a bylinky vydrží v chladničke čerstvé najmenej 5 dní.

Doprava zdarma SK
Odber noviniek