Zľava:
0,00 €
Celková cena:
0,00 €
Do dopravy ZADARMO ostáva: 55,00 €
Tajemství složení kosmetiky
Eko DROGÉRIA a upratovanie
    Utierky
Eko fľaše a termosky
Konope a zdravá výživa
KOZMETIKA a osobná hygiena
Nádoby a obaly na potraviny
Odvykanie od fajčenia
Pre mamičky, deti a bábätká
Príroda a záhrada
Riad a stolovanie
SOLÁRNA ENERGIA
Úprava vzduchu
ÚSPORA VODY
ÚSPORA ELEKTRINY
ÚSPORA TEPLA
Textil a móda
VÝPREDAJ
Podla výrobca

Prihláste sa k odberu noviniek a zľavových akcií

Toaletný papier z cukrovej trstiny a bambusu 4 role
novinka
DOPRAVA ZADARMO
Toaletný papier z cukrovej trstiny a bambusu 4 role

Toaletný papier z cukrovej trstiny a bambusu 4 role

Veľmi jemný, ale pritom lacný dvojvrstvový toaletný papier

Ideálny aj pre ČOV a septiky - 100% a rýchlo rozložiteľné.
Obal neobsahuje plasty (priehľadný celofán je prírodného pôvodu a je tiež kompostovateľný).
Bez farbív, vôní, ropných látok a GMO.

Celková cena:3,96 €

Dostupnosť:SKLADOM

KÚPIŤ

Výrobca:GreenCane Nový Zéland

Záruka:24 měsíců

Kód:ZD-4PACK

Z prírodného materiáluBiologicky rozložiteľnýZdravotne nezávadnýNetoxický výrobok
Popis produktu


Veľmi jemný, ale pritom lacný dvojvrstvový toaletný papier v roliach (300 ks na rolu) zo zvyškov z cukrovej trstiny a bambusu

70% tohto výrobku je zmes cukrovej trstiny (bagasy) a zvyškov bambusových vlákien. Bagasa sú vylisované zvyšky stebiel trstiny, čo je vedľajší produkt rafinácie cukru. Jej zásoby sú prakticky neobmedzené po celom svete a používa sa aj pri výrobe biopalív. Pre zaistenie dostatočnej jemnosti a pevnosti výrobku je pridávané cca 30% certifikované buničiny, pestované udržateľným spôsobom.

Ideálny aj pre ČOV a septiky - 100% a rýchlo rozložiteľné.

Obal neobsahuje plasty (priehľadný celofán je prírodného pôvodu a je tiež kompostovateľný).

Bez farbív, vôní, ropných látok a GMO.

Cukrová trstina, ktorá je hlavnou surovinou pre výrobu, je typ rýchlo rastúci tropické trávy, ktorá sa zberá 1x ročne. Zberá sa ručne, prípadne strojovo, kedy sa usekává iba nadzemná časť trstiny.

V porovnaní s výrubom stromov má pestovanie a zber veľmi malý ekologický dopad. Vyrúbanie lesa spôsobuje eróziu a ohrozuje spústy živočíchov na les viazaných. Nehovoriac o ťažké mechanizáciu a nákladných autách, ktorá les rúbe a preváži na spracovanie.Výrobný závod je v južnej Ázii. Papiereň je akreditovaná normou ISO 14001 a Environmental Choice Australia (akreditácie v behu), čo znamená, že je továreň pravidelne kontrolovaná externými audítormi.

Pre bielenie tohto papiera nebol použitý chlór. Vzhľadom k vlastnostiam materiálov sa používa oveľa menej bielidiel ako u papiera (i recyklovaného).

Výrobok je vyrobený zo zvyškových materiálov, ktoré sú 100% rozložiteľné. Na rozdiel od papierových výrobkov nedochádza ku výrub stromov s následkom odlesňovania krajiny. (Na výrobu 1 tony bežného papiera je zvyčajne potrebné 2-3 tony dreva)


Čo je to cukrová trstina a viac o výrobe výrobkov Green Cane:
Cukrová trstina je viacročná rastlina. Jedná sa o mohutnú trávu s masívnymi steblami. Tie sú až 6 m vysoká a 5 cm tučná. Steblo je vyplnené mäkkou dreňou, ktorá obsahuje až 20% cukru. Pestuje sa predovšetkým v tropických oblastiach. Zberá sa buď špeciálnymi strojmi, alebo ručným zberom pomocou mačiet. Po zbere sú steblá trstiny odvážané do cukrovarov, kde sa lisujú az vytekajúca šťavy sa vyrába cukor. Okrem cukru majú stále väčší význam aj vedľajšie produkty ako sú melasa a bagasa (zvyšky stebiel po vylisovaní). Vylisovanými steblami sa väčšinou kúri (biomasa) a v súčasnej dobe sa začína surovina využívať aj na výrobu papierových výrobkov.

Vlákno z cukrovej trstiny neobsahuje drevinu, kvôli ktorej sa zvyšuje potreba chemických látok pri spracovaní ako u bežného papiera. Oproti bežnému papieru je výroba tiež menej energeticky náročná. Zo surovej cukrovej trstiny sa tiež vyrobí viac papiera než v prípade drevnej suroviny. Proces výroby papiera z tohto odpadu je technologicky veľmi dobre ošetrený. Zaobíde sa bez použitia chlóru a veľkého množstva vody vďaka moderným šetrným technológiám. Výrobný závod spolupracuje s farmármi, ktorým zabezpečuje odbyt odpadového produktu z procesu výroby cukru.


Fakty:
Viac ako 95% používaných papierov je z dreva
V súčasnosti je celosvetové odlesňovanie jednou z najväčších environmentálnych problémov. Odhaduje sa, že každé 4 roky miznú z našej planéty les o rozlohe Nového Zélandu.
Takmer ¼ porazených stromov slúži na výrobu papiera
1 tona papiera recyklovaných vlákien z cukrovej trstiny zachráni 17 stromov


Zloženie:
70% cukrová trstina (bagasa), bambus
30% certifikovaná buničina (cca 30%)


O VÝROBCI:

Firma Green Cane je malá firma z Nového Zélandu. Ľuďom z Green Cane nie je ľahostajné, že odlesňovanie je jednou z najväčších environmentálnych hrozieb súčasnosti a že takmer 1/4 vyrúbaných stromov je použité na výrobu papiera. Papiera, ktorého značnú časť použijeme len raz a potom, obrazne aj do slova ho spláchneme do záchodu. Green Cane pre výrobu svojich výrobkov preto využíva zvyšky z cukrovej trstiny. Trstina je tropická tráva s veľmi rýchlym rastom. Zásoby zvyškov z výroby cukru, na ktoré sa trstina hlavne používa sú takmer neobmedzené

Doprava zdarma SK
Odber noviniek